aktualności klasztoru Drzewina wróć

Zimowe prace przy klasztorze


27 marca, 2021

Drodzy Bracia i Siostry, Dobrodzieje naszej rozbudowy klasztoru!

Dziękujemy Wam za wszelką pomoc modlitewną i materialną, za udzielane rady i podtrzymywanie w pokonywaniu trudów, jaki niesie ze sobą każda budowa. Jesteście dla nas aniołami, których posyła nam na pomoc nasz główny opiekun św. Józef Robotnik. Doświadczamy Jego niezwykłej opieki i obecności na różne sposoby. W roku poświęconym Jego opiece nad Kościołem zdwoił troskę o nasze sprawy.

Przerwaliśmy prace budowlane na czas Adwentu. Nie za bardzo się to podobało różnym osobom. Jednak chcieliśmy przeżyć ten okres w ciszy i większej samotności, aby po karmelitańsku przygotować się do Narodzenia Pańskiego. Ta trudna decyzja, wbrew osobistym ambicjom i radom budowlańców, została pobłogosławiona przez Niebo!!!! Jesteśmy eremickim domem modlitwy a nie firmą deweloperską. Trzeba Bogu oddać to, co Mu się należy. A należy mu się nasza wdzięczność i adoracja. Temu poświęciliśmy okres Bożego Narodzenia.

Kiedy rozpoczął się okres zwykły w Kościele, wzięliśmy się do dalszych prac. Miesiące zimowe zostały wykorzystane na zakup i sprowadzenie ogromnych ilości styropianu na ocieplenia posadzki. Wykonaliśmy ogrzewanie podłogowe (rozłożenie rurek i zainstalowanie skrzynek z rozdzielaczami). Została wylana posadzka na dwóch poziomach. Wszystko zakończyliśmy przed Wielkim Tygodniem i dalsze prace zostaną rozpoczęte dopiero po Oktawie Paschy. Zamieszczamy zdjęcia, na których można zobaczyć wykonane prace. Bardzo dziękujemy robotnikom, którzy ofiarnie trudzili się w tym okresie na naszej budowie.

Niech św. Józef wszystkim Wam błogosławi i hojnie dopełni naszą wdzięczność.
Bracia z Drzewiny.